Bu haftaki proje yazımızı Fongogo kurucu ortaklarından Ali Tirkeş’in seçimine ayırdık. Bakalım “O da sizin çocuğunuz” projesiyle ilgili neler söylemiş..

Ali T

İnsanoğlunun kendini mutlu hissettiği anlar nelerdir? 
Bence başkalarına yardım ettiğimiz anlar, mutluluk sıralamasının en üstlerinde yer almakta. Buna yürekten inanıyorum.  “O da Sizin Çocuğunuz” projesini seçerken çok zorlandım, birbirinden güzel bu kadar proje arasından seçim yapmak ve hatta işte bu en güzeli bu demek neredeyse imkansız ! Ama bu projeyi seçmemin 2 temel sebebi var:

- Öncelikle bunun bir AİP “Acil İhtiyaç Projesi Vakfı” projesi olması; yani benim kişisel olarak yıllar önce “bende bir destekçi olmalıyım” dediğimde gittiğim İLK kurumun AİP olması, ve sonrasında ise çok büyük kalpli kurucusu ve fedakar ekibi ile tanışmış olmam, bu seçimimde önemli bir rol oynadı.  O zamanlar aramızda yaptığımız sohbetler ve konuşmalar beni bugün bir Fongogo kurucusu olarak geleceğe hazırlamış olduğunu düşünüyorum.

- “Çocuklar ve Eğitim” ise beni her zaman etkilemiştir. Bir toplumumun yükselmesinin ve daha parlak geleceklere doğru ilerlemesinin en temel taşlarından biridir, eğitim ve çocuk. Üstelik beni duygulandıran başka bir yönü daha var bu seçimin;  bende öğrenci iken bir bursiyerdim, ve küçük miktar paralarla dev adımlar atabilmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.

Destek vermelisiniz, çünkü

İnsanların en büyük korkularından birinin “gelecek korkusu” olduğunu söylerler, haklıda olabilirler ! Gelin bizde bugün  el ele verelim, ve bu gençlerin ve daha nicelerinin geleceğe daha güven dolu bakmaları sağlamak için destek olalım

Sadece yakın çevremizin değil, ihtiyacı olan her gencin yanında olmaya gayret etmeli ve topyekun bir aydınlanma ile daha parlak yarınlara kendimizi ve ülkemizi hazırlamalıyız. Sizlerin de benim gibi düşündüğünüze eminim, işte bu yüzden hepsi bizim çocuklarımız deyip, destek vermeliyiz.

Proje Hedefine Ulaşmalı!

Bu proje hedefine ulaşmalı ki arkadan gelen daha niceleri için de yeni umutlar yaratabilelim. Genç nesillerin omuzunda yükselecek isek, ve onlara yarınları emanet ediyorsak, bizde şimdiden destek olmaya başlamalıyız. Hatta bunu bir alışkanlık haline getirmeli ve yakın çevremize de yardımlaşmanın erdemini bulaştırmalıyız. İşte bu yüzden bu proje hedefine ulaşmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


bir + = 2

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation