Projenize kitlesel fonlamayla fon bulmak baştan sona üzerinde düşünülmesi, planlanması ve çalışılması gereken bir süreç. Sıkı bir ön çalışmayla, yeni destekçiler kazanıp size güvenen destekçilerinizi de yarı yolda bırakmadan ödülleriyle buluşturabilirsiniz.

İşte kulağınıza küpe olması gereken öğütler:

Bir şirket gibi yapılanın.

Projenizi hazırlayıp taslağınızı oluştururken ciddi bir iş planınızın olması sizi başarıya götüren en önemli anahtarlardandır. Bir şirket yapısı oluşturup, buna göre hareket ederseniz, daha profesyonel göründüğünüz gibi adımlarınızı da daha net ve açık bir şekilde atma imkanı bulursunuz.

ergaerg

İlk iş olarak destekçilerinizi bulun.

Fongogo‘daki proje süresi sizi yanıltmasın. Destekçilerinizi ve finansörlerinizi bulmaya projenizi yayınlamadan başlamalısınız. Böylece, projenizin ilk günü belli miktarda desteği almış ve potansiyel destekçilerinizden takdir görmüş olursunuz. Projeniz hedefinize yaklaştıkça diğerlerinin dikkatini çekeceğinizi unutmayın!

Destekçilerinizle iletişim halinde olun.

Destekçiler bu yolda sizi başarıya götürecek en etkili kişiler olacak. Çünkü destek vermiş olan kişiler, sizi ve projenizi tanıdıklarına anlattıkça, sizi konuştukça sesinizi daha fazla sayıda insana duyurmuş olacaksınız! Proje güncellemelerini ilk onlarla paylaşın, hikayenizi her aşamada onlara anlatın, onların desteğine her zaman ihtiyaç duyduğunuzu belirtin ve onlara kendinizi fırsat buldukça hatırlatın. Aksilikleri de problemleri de onlarla paylaşın. Açık ve samimi bir duruş sergilemeniz size inanıp fon desteğinde bulunanlar için oldukça değerli olacaktır.

Uzun dönemli düşünün. 

Size destek veren insanlar dışarıda bulunan iş olanaklarının kaynağı olabilir. Özellikle projeniz başarıya ulaşır ve çok sayıda insan tarafından desteklenirse, doğru yatırımları bulma şansınızın da artacağını unutmayın! Yatırımcılar kurduğunuz modelin, fikrinizin çalışıp çalışmadığını görmek ister. Siz başarıya ulaşmış bir kitlesel fonlama projesiyle bu konuda büyük bir avantajı cepte bulunduracaksınız.

Bu yüzden, yarını beklemeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× 2 = ondört

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation