Bu hafta Fongogo proje ve iletişim koordinatörü Ceylan Ölçer bizimle proje seçimini paylaşıyor!

Neden Duble Hikaye?

Bütün projelerle birebir ilgilenip sonunda hepsini ister istemez çocuklarım gibi gördüğümden önerdiğim bir proje seçmek bana en zor!

Ancak, çok daha fazla ilgi ve desteği hak ettiğini düşündüğüm Duble Hikaye projesini öne çıkartmak istiyorum.

Bu projeyi seçmemin en büyük sebebi, proje sahibi olan Gülçin Aksoy isimli değerli sanatçının DEPO’da şu an hala devam eden Duble Hikaye sergisini gezmiş ve çok etkilenmiş olmam! Eğer gezmediyseniz mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

dubl

Duble Hikaye’yi birazcık senden dinleyelim.

Sergi, sanatçının kendi hazırladığı video, yazı ve fotoğrafları, arşivlerden aldığı malzemelerle bir araya getiriyor. Samsun’lu sanatçının 80’li yıllardaki anıları üzerine kurulu sergideki her eser sizi bambaşka bir yere götürecek.  1980 darbesinden ve etkilerinden kentsel dönüşüme; devlet sembollerinden kurumsal hiyerarşilere birçok farklı odak noktasının içine çekildiğiniz hissedeceksiniz.

Gülçin Hanım’ın desteklerle toplayacağı fonlar, bu serginin devamı olarak serigrafi tekniğiyle yalnızca 100 adet basılacak olan kitaba gidecek. Sanatçı tarafından 3 yıl içerisinde elle hazırlanan kitap çoğaltılmaya başlanacak. Kitap, sanatçının 80’lerde Samsun’da yaşadığı dönemlerde sıklıkla kullanılan ipek baskı yöntemi ile hazırlanıyor – tahmin edersiniz ki çok büyük bir el emeği var.

Gülçin Aksoy Türkiye’de ve yurt dışında şimdiye kadar birçok sergi açtı. Aynı zamanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Bölümünde öğretim üyesi.

Bu sanat kitabının üretim sürecinde bir payınız olsun isterseniz, hatta 100 kitaptan biri benim olmalı diyorsanız, buradan kolayca destekte bulunabilirsiniz. Teşekkürler!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


iki × 6 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation