Tasarımlarıyla hem göze hem gönüllere hitap eden Miya Design ilk projesiyle Fongogo’da karşısınızda.
Klasik ajanda kullanım alışkanlığını bir tutkuya dönüştürecek bu renkli tasarımlar hayatına eğlence katmak isteyen alıcılarını bekliyor!

Kendini tanıtır mısın? Miya Design’ı kısaca anlatır mısın?

Ben Burcu Meriç Durak. Miya Pr ve Sosyal Medya Ajansı’nın kurucusuyum. 2008′den bu yana girişimciyim. Miya Design benim kırtasiye tutkumdan ortaya çıkmış bir marka. Çok küçük yaşlardan itibaren defterler, ajandalar, kalemler arasında kendimi kaybediyorum. Hep aklımda bu yönde bir girişim yapmak vardı. Ve Amerika’da gördüğüm Life Planner’ların ülkemizde olmadığını görünce işe koyuldum. Temmuz ayından bu yana tasarım üzerinde çalıştık, eksikleri tamamladık. Kendi hayatını planlamak isteyen insanlara özel ajandalar üretmek hedefindeyim. Life Planner’ların yanı sıra ajandaya uyumlu kalemler, isme özel hazırlanmış notluklar, bütçenizi ve günde kaç bardak su içtiğinizi dahi hesaplayacağınız defterler tasarladık.

image

Fongogo ile gerçekleştirmek istediğin projeden ve detaylarından bahsedebilir misin?

Şehir ve iş hayatında artık çok hızlı yaşayan insanlar haline geldik. Devamlı organizasyonlarımız, görüşmelerimiz, toplantılarımız var. Ve kendimden yola çıkarak sektörüm nedeniyle de planlama yapmakta zorlanır hale geldim. Bazı ajandalar günü, bazı ajandalar haftaları, bazıları ayları planlıyordu. Hem hepsinin detaylı planını yapmak hem de rengarenk ve yanımda taşımaktan hoşlanacağım özel bir tasarıma sahip bir ajanda sahibi olmak amacı ile yola çıktım. Benim gibi hem kırtasiye tutkunlarına hem de günü dolu dolu yaşamayı sevenlere hitap etmek istedim.

Kişiye özel kapaklarla isme özel tasarlanacak life plannerların bir özelliği de içerisindeki stickerlar ile gününüzü planlayabilmeniz. Bir partiye gidecekseniz ilgili stickerı yerinden çıkarıp istediğiniz güne yapıştırıyorsunuz. Tabii ki birçok alternatifi var; doktor ve kuaför randevusundan arkadaş doğum gününe kadar. Ayrıca en yakın arkadaşlarınızın fotoğraflarını bize gönderiyorsunuz biz onları sticker haline getiriyoruz ve size ajandanız ile birlikte iletiyoruz. Kimle görüşecekseniz o güne arkadaşınızın fotoğrafı bulunan stickerı yapıştırıyorsunuz. Amacım yaşayan ve eğlenceli ajandalar yaratmak, kolay organize olabilmeyi sağlamak ve insanlara ajanda kullanma alışkanlığı kazandırmak.

Fongogo ve kitlesel fonlama gelecekte nasıl bir fark yaratabilir?

Kitlesel fonlama dünyada bir süredir olan bir trend. Ülkemize Fongogo ile birlikte gelmesi benim de kişisel olarak desteklediğim bir şey. Girişimcilerin hem kendilerini duyurabilecekleri hem de girişimlerine destek talep edecekleri eğlenceli bir yapı. Sıkıcı prosedürler yok. Çok canlı ve hızlı bir sistem.

Bunun yanı sıra girişimcilerin pazar araştırması yapması ve ürün ya da hizmetlerini tanıtması için de gayet güzel bir ortam.

Miya Design için insanlara ulaşmak çok önemli.
Pr ve sosyal medya çalışmaları ile küçük organizasyonlara başladık. Fakat bunun daha seri bir halde ilerlemesi için Fongogo‘ya ihtiyacım var.

Miya Design’ı buradan destekleyerek, harika ödüllere kavuşabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× altı = 42

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation